Často kladené dotazy

1. Je možné zakoupit krb přímo od Vás?

Odpověď: Ano, po předchozím objednání /písemném nebo telefonickém/ a se zajištěným vlastním odvozem z provozovny ve Veleni. Naše firma zaváží zboží výhradně smluvním prodejním místům. Kontakty na tato prodejní místa Vám sdělíme na tel. č. 283 933 959.

2. Provádíte dovoz a montáž?

Odpověď: Služby jako dovoz a případné sestavení krbu mohou poskytovat smluvní prodejci, naše firma se zabývá především výrobou. Všechny krby jsou však konstruovány tak, aby byly sestavitelné i neodborníkem a bez zvláštního nářadí či materiálů. Vzhledem k vyšší hmotnosti jednotlivých dílů doporučujeme většinu krbů sestavovat min. ve dvou osobách.

3. Jak je krb zabalen, jak ho lze odvézt, co s paletou?

Odpověď: Zahradní krby jsou dodávány na paletě většinou o rozměru 120 x 80 cm v rozloženém stavu a překryty smršťovací folií. Výška takto zabaleného krbu se pohybuje v závislosti na typu: od cca 0,8 m (Inca) až po cca 2 m (Astra). Při expedici se krb nakládá vysokozdvižným vozíkem. Pro vlastní odvoz krbu doporučujeme min. přívěsný vozík s nosností a ložnou plochou odpovídající příslušnému krbu. Paleta je jednocestná, nevratná.

4. Je složité krb sestavit?

Odpověď: Ne, většinu krbů lze sestavit dle přiloženého návodu na montáž ve dvou lidech do cca 30 min bez zvláštních nároků na nářadí a materiál. Krb se sestavuje "nasucho", tedy bez spojovacích materiálů. Výjimku tvoří krby Vesuv, Santorin a Rustika.

Ukázku montáže najdete zde

5. Je možné topit ve Vašich krbech i dřevem nebo výhradně dřevěným uhlím?Odpověď: K roztápění kromě dřevěného uhlí lze použít i drobné kousky dřeva, plameny by však neměly přesahovat horní polohu gril. roštu nebo krátkodobě spodní okraj střechy. Při nedodržení této zásady může dojít k přetopení krbu, které se projeví např. popraskáním jednotlivých betonových dílů, barevnými změnami povrchu apod. Další informace naleznete na podstránce zahradní krby na dřevěné uhlí.

6. Vyrábíte krby s udírnou?

Odpověď: Na udírny v pravém slova smyslu jsou zcela jiné požadavky, kterým u stavebnicových krbů našeho typu zatím nelze vyhovět, ale některé typy našich krbů lze vybavit tzv. douzovací střechou, která umožňuje využít i tepla v komínové části k douzování, ohřívání apod.

Podrobnosti zde:
Douzovací střecha
Atlas douzovací střecha

7. Jaká střecha je nejvhodnější?

Odpověď: Je nutné posoudit, jaký materiál střechy se do vašeho interiéru hodí nejvíce.

U mědi je nutno počítat s postupnou patinou a také s nepatrným odkapem "měděnky" na betonové díly. Nerezové střechy mají stejně jako měděné téměř nekonečnou životnost, ale na rozdíl od měděných zůstává jejich barva při minimální údržbě téměř neměnná.

K přednostem ocelových střech patří: příznivá cena, barevná povrchová úprava, žáruvzdornost (do 400 °C), vysoká pevnost. Barevný povrch je možné po čase obnovit.

8. Je možné prodlužování komínů Vašich střech?

Odpověď: Prodlužování komínů našich krbů je omezeno následovně:

měděné a nerezové střechy lze po dohodě na zakázku ve většině případů nastavovat.

U betonových střech lze využít pouze standardní nástavce v počtu 1 ks u krbu Paleo a Rustika a 1 ks /40 cm/ u krbu Atlas a Siesta s odpovídajícím uchycením, nastavování jiných betonových střech není bezpečně možné - viz. bezpečnostní zásady

9. Je možno zasílat zboží na dobírku?

Odpověď: Zasílání zboží na dobírku nepatří k našim standardním službám. Krby na dobírku nezasíláme (krb je možno objednat přímo u nás, ale v případě přímého nákupu je nutno zajistit vlastní odvoz zboží). Drobné příslušenství jsme po telefonické dohodě schopni zaslat formou obchodního balíku (je-li to vzhledem k velikosti a hmotnosti zboží možné). V tomto případě se k objednanému zboží účtuje poštovné a balné v závislosti na váze a velikosti. (cca 100,- až 300,- Kč)

10. Kde je možné vidět Vaše krby v sestavené?

Odpověď: Kompletní nabídku našich krbů uvidíte vystavenou v naší provozovně ve Veleni.
Provozní doba je: PO-PÁ 7.00 - 15.30 hod.
Polední přestávka je: 12.00 - 12.30 hod

Více info na zde. Některé typy je též možné vidět v sítích firem Globus, Hornbach, případně u smluvních prodejců.

11. K čemu slouží zářez vzadu uprostřed pracovní desky krbu?Odpověď: Svislý "V-zářez" v zadní straně pracovní desky vymezuje oblast řízené dilatační trhliny.Vlasová trhlina se vytvoří již během přepravy nebo po zatopení v krbu a slouží k uvolnění nežádoucího napětí v pracovní desce.
Podrobnosti zde...


 

 

 

NORMAN spol. s r.o.

Hlavní ul. č. 201
250 63 Veleň,
Praha - Východ
najít na mapě

TEL/FAX:

+420 / 283 93 34 08

TEL:

+420 / 283 93 39 59

E-MAIL:

norman-cz@norman-cz.cz

OTEVÍRACÍ DOBA:

Po - Pá
7.00 - 12.00
12.30 - 15.30